בשיתוף האיחוד האירופי
01/10/2020

אירופה לפני כל השאר: כך שומרים על הפרטיות של כולנו

תקנות ה-GDPR של האיחוד האירופי הן המובילות בעולם בכל הנוגע לתחומי הפרטיות ואבטחת המידע וגם בישראל אומצו דברים ברוח דומה. במסגרת פרויקט מיוחד בתכנית ההכשרה בלימודי האיחוד האירופי באוניברסיטת תל אביב, הכינו הסטודנטים פוסטר שמסביר את הנושא בפשטות

מה אתם יודעים על יחסי ישראל והאיחוד האירופי? הידעתם שהאיחוד הוא שותף הסחר הראשי של ישראל? ואיך הוא משפיע על חיינו? תכנית ההכשרה בלימודי האיחוד האירופי באוניברסיטת תל אביב מספקת תשובות לשאלות מרתקות אלו, ורבות אחרות.

במסגרת תכנית ההכשרה, בקורס בשם "סדנה מעשית: יחסי ישראל - האיחוד האירופי", השתתפו הסטודנטים בפרויקט מרתק, במסגרתו כתבו ניירות עמדה ואליהם צירפו פוסטרים בעיצוב אישי, אשר מתמצתים את הנושא ומסבירים את עמדתם.

בכל כמה ימים נביא לכם כאן את אחד הפוסטרים הללו, בתוספת הסבר קצר של הסטודנט שיצר אותו

(צילום: יח"צ)

הנה הדברים שכתבו ג'ורג' הירשהורן ויואנה בודור לופו על הפוסטר שהכינו:

בזכות המהפכה הטכנולוגית שהתחוללה בשלושת העשורים האחרונים, הפכו האינטרנט והשירותים הדיגיטליים לחלק בלתי נפרד מחיינו והשימוש בהם כרוך באיסוף מתמיד של מידע. חלק מהמידע נדרש באופן מהותי לצורך אספקת השירות וחלקו, בעידוד חברות שונות, נועד ליצירת תוכן המושך משתמשים חדשים, מהווה מוצר עסקי לקידום מכירות ועוד. למשתמשי הקצה יש מעט מאוד כלים לשליטה על מידע זה והשימוש הנעשה בו.

האיחוד האירופי שם דגש על הזכות לפרטיות כאחת מזכויות האדם הבסיסיות ומוביל את ההסדרה והחקיקה בנושא. תקנות ה-GDPR הן הנרחבות והמקיפות ביותר כיום בעולם בתחום הפרטיות ובכך האיחוד ניצב כסמן ימני ומוביל דרך בתחום.

בעבודה שלנו בחרנו לחקור את הנעשה בישראל בנושא, ביחס למדיניות האיחוד ולמודל נוסף של חקיקה בארצות הברית, במטרה להבין מה הצעדים הבאים שעל ישראל לנקוט. במאי 2018 תקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע) נכנסו לתוקפן בישראל, בסמיכות לתקנות האירופאיות. תקנות אלו נועדו לייעל את הממשק העסקי בארץ מול לקוחות האיחוד האירופי והאופן בו שומרים על פרטיות אזרחי האיחוד. התקנות מתייחסות להגדרות של מאגרי מידע, אופן האבטחה, ניהול ודיווח לרשויות במקרה של פריצה למאגר וכתוצאה מהן, ישנה קפיצת מדרגה ברמת אבטחת המידע האישי בישראל. יחד עם זאת, אין בתקנות הגנת הפרטיות התייחסות לזכויות האזרח מבחינת אופן ניהול המידע האישי שצוברים מאגרי מידע או בנוגע לחובת גילוי המידע, אופן השימוש בו והעיבוד שמתבצע עליו.


הוספת האיחוד האירופי כנדבך ללימודי ה-BA יכולה לפתוח לכם עולם חדש, מלא בתחומים מרתקים, עם ניחוח של חו"ל וקשרים בינלאומיים. היכנסו לאתר תכנית ההכשרה בלימודי האיחוד האירופי באוניברסיטת תל אביב וגלו מה עוד יש לה להציע.

לאתר התכנית

לצפייה בפוסטר הראשון בפרויקט: 2,700 ליטר מים לכל חולצה - למה אנחנו קונים בלי סיבה?
לצפייה בפוסטר השני בפרויקט: עד כמה באמת הרכבים שלנו מזהמים את הסביבה?
לצפייה בפוסטר השלישי בפרויקט: התכנית שתעזור לכולנו לחזור לנשום כמו שצריך

עד כמה נושא הפרטיות ברשת מטריד אותך?

  • 0%
    מאוד מטריד
  • 0%
    בכלל לא
  • האיחוד האירופי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully